Rodzaje spodni męskich eleganckich i ich charakterystyka

Z pewnością swobodne poruszanie się po rodzajach poszczególnych części męskiej garderoby nie należy do najłatwiejszych zadań. A kiedy dodać do tego jeszcze dopasowanie ubrań do sylwetki – robi się naprawdę trudno. Warto więc zapoznać się z krótkim poradnikiem o rodzajach eleganckich spodni.

Rodzaje męskich spodni eleganckich.

Zacznijmy od początku. Rodzaj spodni to coś znacznie innego niż krój lub fason. Rodzaj to swoisty styl konkretnego przykładu spodni. Może on występować w różnych krojach, fasonach czy kolorystyce. Dany rodzaj spodni będzie jednak posiadał charakterystyczne cechy, których nie podzieli inny rodzaj spodni.

Spodnie klasyczne

Ten rodzaj spodni wytwarza się głównie z wełny lub wełnopochodnych tkanin. Charakterystyczną cechą jest kant, który nadaje spodniom eleganckiego wydźwięku. Spodnie klasyczne sprawdzą się do eleganckich koszul i skórzanego obuwia. Posiadają dwie, skośne kieszenie z przodu. Mogą również posiadać kieszenie z tyłu. Zwykle nogawka jest nieznacznie zwężana. Nazwanie tego rodzaju spodni garniturowymi, choć przyjęło się, jest niepoprawne ze względu na fakt, iż nie są one częścią większej całości, tj. nie są sprzedawane w zestawie z marynarką. Warto również zaznaczyć, że producenci tego typu spodni wszywają pod spód przedniej strony nogawki tzw,kolanówkę,  dbając tym samym o niewypychanie się spodni, dzięki czemu zachowują one dłużej swoją elegancką formę.

Spodnie wizytowe

Są nieco mniej oficjalną odmianą spodni klasycznych. Najczęściej wykonane są z tych samych materiałów. Posiadają również dwie skośne kieszenie z przodu. Podstawową cechą, która różni je od spodni klasycznych jest brak zaprasowań, czyli kantów. Nieco luźniejsza forma pozwala ich użytkownikowi odrobinę eksperymentować w dobieraniu odpowiednich butów. Tym razem z pewnością możemy wyjść poza klasyczne skórkowe obuwie.

Chinosy 

Ten rodzaj spodni sprawdzi się zarówno do eleganckiej koszuli i skórzanych butów, jak i koszulki polo i codziennych mokasynów. Chinosy to bawełniane spodnie, zazwyczaj o regularnej nogawce lub nieznacznie zwężanej. Cechą charakterystyczną tego rodzaju spodni są skośne kieszenie przednie oraz tylne kieszenie wpuszczane do środka. Najczęściej występowały w jasnych kolorach – beżach lub oliwkowej zieleni, jednak ich popularność skłoniła producentów do nadania im różnorakich barw.

Kanony mody

Można pokusić się o stwierdzenie, że moda obecnie przeżywa dość intensywne zmiany, więc z pewnością przy odrobinie starań każdy odnajdzie to, w czym czuje się najlepiej. Nie zapominajmy jednak, że modą rządzą pewne niezmienne od lat kanony.