Jak dobrać spodnie męskie do figury?

Eleganckie spodnie są podstawą każdej męskiej garderoby. Muszą komponować się z pozostałymi elementami ubioru oraz z sylwetką. Spodnie, które na jednym mężczyźnie będą wyglądać doskonale, w przypadku drugiego mogą uwidaczniać niedoskonałości. Czym kierować się podczas ich wyboru, aby był on optymalnym rozwiązaniem?

Właściwy fason na właściwej osobie. Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę podczas zakupu męskich spodni, jest ich fason. Wyróżnia się kilka rodzajów spodni, biorąc pod uwagę ich krój. Każdy z nich pasuje do konkretnego rodzaju sylwetki.

Spodnie klasyczne. To te, których nogawka jest całkiem prosta. To idealny model dla mężczyzn o pełnych kształtach, jak również tych o średniej budowie. Niewskazany dla mężczyzn bardzo szczupłych. Wzrost nie ma większego znaczenia przy wyborze tego modelu.

Skinny. To propozycja dla wybranych ( z idealnymi proporcjami lub tych bardzo odważnych). W tym modelu nogawki całkowicie przylegają do nóg. Wymagane jest proporcjonalne, wyrzeźbione ciało i idealna sylwetka. Spodnie typu skinny szczególnie polecane są mężczyznom niewysokim oraz tym średniego wzrostu.

Slim. To rozwiązanie pośrednie. Spodnie takie nie są aż tak bardzo obcisłe, jak skinny ani luźne jak wersja klasyczna. Idealnie opinają uda, łydkom pozostawiają więcej wolnego miejsca. Pasują praktycznie każdemu mężczyźnie. Jedynym wyjątkiem są osoby bardzo otyłe. W przypadku tego modelu wzrost nie ma znaczenia.

Stan na miarę.

Stanem nazywamy miejsce, w którym zaczynają się spodnie. W przypadku spodni męskich, jak i damskich wyróżniamy trzy rodzaje stanu. Pierwszym rodzajem jest stan niski. Spodnie takie nazywamy biodrówkami. Jest on nieodłączną cechą spodni typu skinny. Zdarzają się również modele slim o niskim stanie. Aby tego typu spodnie były wygodne i nie spadały, ich właściciel nie powinien być posiadaczem tzw. „brzuszka”.

Kolejnym rodzajem stanu jest ten normalnej wysokości. Zwykle znajduje się on na wysokości pępka lub odrobinę poniżej. Rozwiązanie to pasuje każdemu mężczyźnie, zarówno szczupłemu , jak i przy tuszy. Spodnie posiadające stan klasyczny nie odznaczają się zbytnio i idealnie trzymają ciała.

Innym najrzadziej wybieranym rodzajem spodni są te o stanie wysokim. Noszą je zwykle osoby przyzwyczajone do takiego typu ubrań. Zapięcie znajduje się co najmniej na wysokości pępka. Ten typ stanu polecany jest szczególnie osobom bardzo wysokim bez względu na muskulaturę i wagę.

Typ figury a krój spodni.

Spodnie można dobierać, biorąc pod uwagę rodzaj figury mężczyzny. Funkcjonuje kilka rodzajów męskich figur, które porównywane są do konkretnych owoców lub figur geometrycznych. Mężczyźni o figurze typu jabłko, czyli posiadający dosyć duży brzuch, szczupłe nogi i ramiona najlepiej będą wyglądali w spodniach o prostych nogawkach, niskim lub średnim stanie.

Panowie, których sylwetka przypomina kształtem gruszkę lub literę A, powinni postawić na spodnie z prostą lub zwężaną nogawką i wysokim stanem. Z kolei właściciele szerokich ramion oraz płaskich brzuchów, czyli odwrócone trójkąty, będą prezentowali się dobrze w każdym modelu. W celu podkreślenia walorów swej figury powinni wybrać spodnie typu slim lub skinny o niskim lub średnim stanie.