Jak dobrać spodnie męskie?

Dobór spodni męskich jest niezwykle istotny, wpływając na całościowe postrzeganie wyglądu człowieka. Dobrze dopasowane spodnie będą miały właściwy rozmiar, krój i kolorystykę, uzupełniając pozostałe elementy garderoby. Poniżej znajdziecie wskazówki, jak właściwie dobrać spodnie męskie. 

Rozmiar spodni

Doskonale dopasowane spodnie powinny mieć właściwy rozmiar, pasujący na ich użytkownika. Nie mogą być ani za duże, ani za małe. W sprzedaży dostępny jest pełen przekrój wymiarów, pozwalając dobrać właściwy dla każdej osoby. Najważniejszym parametrem przy doborze rozmiaru jest obwód pasa. Nie należy kupować zbyt ciasnych spodni, ponieważ będą one powodować powstawanie nieestetycznych ściśniętych fałdek, oraz będą niewygodne w użytkowaniu. Zbyt luźne będą znów odstraszać nadmiarem zbędnego materiału. Warto także zwrócić również na długość spodni; prawidłowo powinny kończyć się za kostką, ale nie dotykając ziemi. Za krótkie spodnie wyglądają bardzo nieestetycznie, odsłaniając buty i skarpety.

Krój spodni

Na rynku odzieżowym istnieje duży wybór różnego rodzaju krojów spodni. Wyróżniamy najpopularniejsze spodnie casualowe, klasyczne, wizytowe, chinosy czy bojówki. Spodnie casualowe będą idealne na co dzień, do luźniejszych stylizacji. Modele klasyczne nadadzą się do pracy czy na eleganckie spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Spodnie wizytowe są dedykowane na różnego typu uroczystości i ważne wyjścia, takie jak wesela czy poważne spotkania biznesowe. Chinosy nadają się do codziennych stylizacji, zarówno bardziej eleganckich, jak i tych nieco luźniejszych. Bojówki przydadzą się na wypady za miasto, oferując dużą ilość kieszeni na przydatne drobiazgi. Wyróżniamy także dopasowane modele typu slim czy skinny, czy zyskujące popularność joggery, które dobrze jest dopasować do kształtu sylwetki.

Kolorystyka spodni

Obecnie dla mężczyzn produkowane są spodnie w pełnej gamie barw. Jeżeli planujemy eleganckie wyjście, należy zdecydować się na klasyczny, czarny kolor, który podobnie jak stalowoszary nada się na najbardziej uroczyste i poważne okazje. Na co dzień doskonale spisuje się jaśniejszy odcień niebieskiego, a także brązowe czy zielone spodnie, pasujące do wielu stylizacji. Na wakacyjne wypady można wybrać najjaśniejszą kolorystykę, zapobiegającą przegrzewaniu – czyli kolor biały, kremowy i beżowy.

Dobór odpowiedniego kroju, rozmiaru i koloru spodni, istotnie wpływa na optymalny wygląd sylwetki. Z tego powodu ważne jest prawidłowe dostosowanie wszystkich parametrów, pozwalające uzyskać jak najlepszy efekt.